Miej nosa do perfum

Zapach kobiety jest najpiękniejszym i najbardziej szlachetnym afrodyzjakiem na świecie. Chyba każdy z Was mężczyzn co do tego nie ma wątpliwości. Tych niepewnych odsyłam tutaj.

Zapach mężczyzny jest jego zmysłową bronią. Najintymniejszym, wysublimowanym dodatkiem, jaki nosi; komunikatem z poziomu tożsamości mówiącym „kim jest”. Podnieca, uspokaja, koi tęsknotę, ożywia wspomnienia, pobudza, intryguje lub zniewala. Oczywiście kogo? Nas, kobiety.

Otóż.

Szczęściarz z Ciebie, jeśli masz nosa do perfum. Wówczas zarówno dobór jak i późniejsze ich noszenie to czysta przyjemność. Znajdź dla siebie „flakon pamiętliwy” i nie rozstawaj się z nim tak długo dopóki równie godny pojawi się na horyzoncie.

Często bywa tak, że to np. Twoja kobieta wybiera dla Ciebie perfumy, sugerując się oczywiście swoim gustem zapachowym. Dobrze będzie, jeśli wybór okaże się strzałem w dziesiątkę i przypadnie Ci do gustu. Wówczas z pełnym przekonaniem będziesz je nosił. Gorzej, jeśli zapach będzie totalnie nietrafiony. Zapewniam Cię, że nawet te najpiękniejsze – w powszechnym mniemaniu – perfumy nie oddadzą swojej woni, gdy będą noszone bez przekonania o ich wyjątkowości.

Zatem.

Jak mieć nosa do perfum?

Wskażę Ci prostą drogę ułatwiającą samodzielny wybór zapachu.

Poszukując swojego zapachu słuchaj przede wszystkim własnych odczuć i ukrytych pragnień twojej męskiej duszy. Wyostrz zmysł węchu, daj się ponieść wyobraźni, przywołaj przyjemne skojarzenia.

Wsłuchaj się w swoje potrzeby i pragnienia. Jeśli jesteś typem intuicyjnym, zdecydowanie wykorzystaj to przy wyborze perfum.

Staraj się z pewnym dystansem słuchać podpowiedzi mniej lub bardziej wprawionych doradców. Wykorzystaj moc zapachów płynących z natury. To właśnie ona pokazuje pełną ofertę kompozycji zapachowych zamkniętych w pięknych flakonach w perfumerii.

Spiesz się powoli  i nie kupuj perfum na „łapu capu”, bo w tym względzie pośpiech nie działa na Twoją korzyść. Co jest ważne? Najlepiej zmysł węchu funkcjonuje rano. Warto więc w tę porę wybrać się do perfumerii.

Jak już wybierzesz się na zapachowe zakupy, nie wąchaj zbyt wielu perfum na raz. Jeśli jesteś totalnym laikiem w tej materii najpierw skoncentruj się na poznaniu podstawowych  kompozycji zapachowych. Są one oparte na trzech nutach: bazy, serca i głowy. Baza perfum zawiera składniki, które najwolniej uwalniają się do powietrza i mimo że nie są mocno wyczuwalne, nadają charakteru całej kompozycji. Nuta serca stanowi rdzeń zapachu i jest uzupełnieniem nuty bazowej.  Nuta głowy to tzw.  pierwsze uderzenie. Zawiera składniki najbardziej lotne i najintensywniejsze w zapachu. Poczuj, w którym jest Ci najlepiej, który współgra z twoim temperamentem; daje poczucie spełnienia, mocy sprawczej, atrakcyjności, pewności siebie, czy też tajemniczości i zmysłowości. Wedle uznania.

Teraz zamieszam Ci trochę w głowie lub uporządkuję, jak wolisz. Dość powszechna jest opinia o przyporządkowaniu określonych kompozycji zapachowych do charakteru mężczyzny (energetyczny buntownik, silny, delikatny).

  • Buntownik to zapach energetyczny, gdyż ten typ mężczyzny jest pełen energii i pasji. To łowca i wojownik kochający przygody. Zapach swój odnajdzie w woniach opartych na takich składnikach jak: mech dębowy,  ambra, mięta, cappuccino, nuty oceaniczne, nuty drzewne, kardamon, gałka muszkatołowa oraz czarna porzeczka,  bergamotka. Taki bukiet zapachowy podkreśla męskość i siłę każdego mężczyzny oraz przede wszystkim kusi płeć piękną.
  • Silny mężczyzna to zapach intensywny, który podkreśla silną osobowość, pewność siebie i wysokie poczucie własnej wartości. Takim mężczyznom szczególnie przypadną do gustu kompozycje zapachowe, których nuty bazowe oparte są na takich składnikach, jak: paczula i amber, haitańska trawa, nuty głowy – bergamotka włoska, grapefruit, mandarynka, natomiast nuty serca – papryczka chili, kardamon, czy też ziele angielskie.
  • Delikatny mężczyzna to zapach bardzo subtelny, zmysłowy i dyskretny. Ten typ mężczyzny to przeważnie dojrzały mentalnie romantyk, pełen wrażliwości i zmysłowej namiętności. Nuty zapachowe, które preferuje oparte są na składnikach, takich jak: drzewo sandałowe, paczula, piżmo, wanilia, cedr, bób, fiołek, kardamon, mandarynka, grejpfrut, czy bergamotka.

Znam mężczyzn, którzy używają zapachów dopasowanych – w pierwszej kolejności – do siebie (swojego charakteru, temperamentu), ale również do okazji. Romantyczna kolacja, wyjście z kolegami do knajpy, impreza rodzinna to okoliczności, którym towarzyszy wybór różnych nut zapachowych.

Konkludując. Bez względu na to jaki masz charakter oraz jakie perfumy preferujesz, pamiętaj, że przed wyjściem na randkę perfumy rozpylaj z umiarem. Tak, by czuła je tylko Ona, nie zaś cała restauracja. W pracy zaś noś zapachy klasyczne i eleganckie jak dobrze uszyty garnitur.

Dodaj komentarz