Lekcje stylu Coco Chanel

„Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą” autorstwa Karen Karbo jest jedną z wielu  książek o modzie, wyglądzie i szyku,  które mam w swojej biblioteczce.

W ciekawy i jednocześnie dosyć swobodny sposób autorka opisuje wątki biograficzne ikony mody. Analizując dosyć burzliwe życie słynnej projektantki przekazuje czytelnikowi ogrom inspirujących rad dotyczących nie tylko elegancji, ale również świadomego życia, pasji, relacji, siły kobiecości, czy też stosunku do pieniędzy.

Książka jest dosyć lekka i przyjemna w czytaniu oraz sensowna w treści. Błyskotliwy język Karen Karbo dodaje niewątpliwie charakteru barwnym opisom biograficznym zawartym w książce. „Księga stylu..”  jest pełna cytatów i charakteryzujących się ciętym językiem powiedzonek słynnej Coco.

Książka podzielona jest na 12 rozdziałów, których tytuły odpowiadają ważnym aspektom życia Coco. „Księgę stylu..” ulokowałabym w kategorii tzw. książek poradnikowo-biograficznych.

Podsumowując. W moim odczuciu książka warta jest przeczytania przez każdą kobietę bez względu na wiek. Uczy, rozśmiesza, zaskakuje i inspiruje.

 

Dodaj komentarz