Odważny akcent męskiego ubioru – bransoletka

 

e67b3225-9d0b-42bd-a30b-b5a2c8e8d969

Coraz większa otwartość mody męskiej sprawia, że dużą popularność wśród mężczyzn zyskują oryginalne dodatki takie jak kolorowe kwiatki do butonierki, casualowe piny, naszyjniki oraz sznurowane, plecione, skórzane lub silikonowe męskie bransoletki, którym pragnę właśnie poświęcić słów kilka.

Według mnie noszenie bransoletek przez mężczyzn stanowi przełamanie konserwatywnego podejścia do standardowych elementów męskiej garderoby takich jak np. zegarek, spinki do mankietów, czy obrączka. Obserwuję, iż mężczyźni coraz częściej sięgają po bransoletki. Dlaczego?  Ponieważ dodają im charakteru, podkreślają indywidualizm, charyzmę, komunikują sposób bycia i styl życia. Stanowią również dosyć oryginalny element uzupełnienia stroju. Te najbardziej unikalne przywożone są często z zagranicznych wojaży i stanowią nie tylko element ozdobny, ale również użyteczną pamiątkę. Coraz częściej kobiety kupują bransoletki swoim partnerom, wzbogacając je dodatkowo o wygrawerowany tekst komunikujący uczucia.

Bransoletki bardzo dobrze sprawdzają się w modzie męskiej typu casual. Do najbardziej popularnych materiałów, z których są wykonane należą rzemyki, koraliki czy sznurki, wśród których prym wiodą wielokolorowe linki zawierające motywy żeglarskie takie jak kotwice, czy haki. Tego typu bransoletki świetnie sprawdzają się w lekkich wiosenno-letnich stylizacjach. Bransoletki silikonowe (uwaga na te kiczowate) bardzo często noszą mężczyźni, którzy preferują styl sportowy. Bransoletki ze skóry naturalnej  (grubsze lub cieńsze paski, różnego rodzaju plecionki) zwłaszcza w stonowanych klasycznych kolorach takich jak czerń lub brąz dodają smaku i charakteru stylizacjom jesienno-zimowym. Warto jednak pamiętać, że sezonowość nie jest tutaj twardym wyznacznikiem. Nieco rzadziej mężczyźni noszą bransoletki wykonane w całości z metali szlachetnych takich jak złoto, czy srebro.

Do najbardziej popularnych firm, które zajmują się produkcją męskich bransoletek należą: Kiel James Patrick, Miansai, czy Viola Milano. Niestety są one trudno dostępne w Polsce. Z tego też względu gorąco zachęcam do poszukiwań nietuzinkowych bransoletek na targach artystycznego rękodzieła, bazarach lub w małych sklepikach z niszowymi produktami. Na ciekawe modele można się również natknąć w Internecie. Utalentowanym miłośnikom prac manulanych szczerze polecam samodzielne lub z udziałem domowników wykonanie bransoletki wedle własnego projektu i gustu. Satysfakcja jest wówczas gwarantowana.

Dodaj komentarz