Pasje w życiu mężczyzny – dlaczego są ważne

11826070_985229788164074_767129378076488699_n

 

autor: Maciek Zaporowski

Śmiało twierdzę, że każdy mężczyzna powinien mieć pasję. Podobnie zresztą jak każda kobieta. Nie jedną, tylko dwie, trzy… Dla siebie i własnego rozwoju, dla niej czyt. kobiety i zdrowych relacji w związku, dla własnego szczęścia i spełnienia często zakopanych głęboko marzeń z przeszłości. Twoją pierwszą pasją powinna być kobieta. Jasne. To ona stale powinna czuć, że jest obiektem Twojego zainteresowania, źródłem inspiracji, partnerką, kochanką, przyjacielem. Kobiecie poświęcę jednak odrębny tekst, bo złożoność jej natury tego wymaga.

Wracając do męskich pasji… Pisząc o nich mam na myśli przestrzeń tylko dla siebie, dla swoich aktywności, zainteresowań.

Potrzebujesz tej przestrzeni. Potrzebujesz działań, które Cię pochłoną do reszty. Potrzebujesz odskoczni od szarej codzienności.

Po co?

Dla zabawy, dla zabicia czasu, dla rozwoju, dla siebie, wreszcie bez powodu. Ma Cię to pochłaniać, dostarczać wrażeń, przyjemności, zadowolenia i poczucia spełnienia. Ma być Twoje i po Twojej myśli. Ten czas powinieneś stworzyć sobie sam i zabezpieczyć, by nikt go nie naruszał. Także Ona.

Co możesz robić?

Opcji jest wiele: graj na gitarze, kup sobie teleskop, zrób prawo jazdy na motocykl, kup sportowe auto, w piwnicy urządź sobie warsztat, zrób patent żeglarski i popłyń w morze, uprawiaj sport albo spraw sobie perkusję. To są moje propozycje i moje pasje jednocześnie. Katalog jest otwarty. Wybierz albo dodaj coś swojego.

Co zrobić jak musisz, a nie wiesz co wybrać?

Moja rada. Przypomnij sobie marzenie z dzieciństwa i po prostu je zrealizuj. Dzieciak! – może krzyknąć Twoja kobieta. A co tam, niech krzyczy! W końcu całkiem dobrze jej to z reguły wychodzi 😉 Świadoma kobieta pokrzyczy, potem zrozumie i zaakceptuje. Mało tego, będzie się cieszyć razem z Tobą! Duży chłopiec z zabawkami. Tak. I tej wersji się trzymaj. Lubię też pytanie: po co facetowi syn? Żeby się mógł bawić zabawkami 🙂 No bo po co się kupuje synowi klocki Lego Technicsa, zdalnie sterowaną żaglówkę czy samochód zabawkę? No przecież, żeby się samemu pobawić ;p

Hobby da Ci poczucie spełnienia i wiele kapitalnych chwil. Aha, jeszcze dwie ważne rzeczy: pierwsza – hobby kosztuje. Odkrywcze, nie? Łatwo kupić motocykl za 7 tys. zł, gdy jesteś singlem i masz pieniądze. Trudniej jak masz rodzinę, wtedy żona na pewno doradzi Ci na co lepiej wydać kasę.  Nie rezygnuj łatwo. Powiedz swojej kobiecie, że to jest dla Ciebie ważne, ustalcie wspólnie plan finansowy i wszystkie inne reguły „gry”. Żeby była jasność od początku.  Druga rzecz: picie piwa i oglądanie telewizji to nie hobby. Znajdź sobie coś bardziej rozwojowego.

Kobiety cenią mężczyzn, którzy mają pasje. Nie ważne co to jest. Gdy jesteś oddany swojemu hobby, możesz opowiadać o tym na okrągło. Iskry w oczach mężczyzny to energia do działania dla kobiety. Pokaż, że Cię coś kręci na całego. To z kolei bardzo kręci kobiety. One uwielbiają męskie pasje. Szorstka lina, ciężkie narzędzia, mocne silniki, rockowe brzmienie, wysportowane ciało to atrybuty, które działają na kobiety. Nie znam kobiety, która chciałaby, żeby jej mężczyzna obijał się w weekendy nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca.

Ważne jest również to, żeby w związku (jeśli jesteś) każde z Was miało swoją pasję. Będziecie się stale rozwijać. Każde z osobna. Razem. Miej pasję tylko dla siebie i miejcie pasję wspólną. Umocni to Waszą relację na 100%.

Dodaj komentarz